ZTRACENÝ V EDENU

Ne vše v životě se dá ovlivnit. Každého občas může na chvíli opustit štěstí a může se dostat do situace, ve které potřebuje pomoci. Tato nadace vznikla s úmyslem pomáhat lidem, kteří jsou v těžké životní situaci.

Nebojte se nám ozvat v případě, že budete „ztracení“. Neumíme zázraky, ale každý příběh si rádi poslechneme.

 

Rádi pomáháme prostřednictvím svých vlastních finančních zdrojů, ale když se k nám přidáte i Vy, tak dokážeme daleko víc. Společně dokážeme změnit nebo alespoň zmírnit daleko více osudů.

Transparentní účet nadace
5895241309/0800

Ouško pro Adámka

Nadační fond Marek Ztracený se rozhodl podpořit příběh malého Adámka, který se narodil s jednostrannou artrézií microtia, tzn., že se narodil s menším levým ouškem bez zvukovodu. Neslyší tedy na jedno ucho. Asi si umíte představit, jak složité by bylo dětství, školní léta, dospívání i život s takovou vadou. Adámek i jeho bráška, který mimochodem, když psal dopis Ježíškovi, tak nakreslil jako jediné přání velké ouško pro brácho, sní o tom, že bude moci prožít normální život a vnímat svět jako všichni ostatní. Ta možnost existuje. V Česku se operace nedělá, ale v Americe tuto operaci se skvělými výsledky provádějí. Samozřejmě podobný zákrok pojišťovny nehradí a je drahý. Jedná se o 2 600 000 Kč. Nadační fond Marek Ztracený věnoval částku 125.000,– Kč, která umožnila rezervaci termínu operace.

Tornádo na Moravě 2021

Maminka samoživitelka se třemi dcerami bydlela ve vrchním patře domu, který byl tornádem zasažen. Přišly o veškeré vybavení, spotřebiče, ale i o oblečení a osobní věci. Mamince jsme i díky vám přispěli 120.000,–Kč na obnovu zázemí pro ni a její dcery.

„Děkuji moc této nadaci za pomoc, která nás vrací do života. Finanční prostředky, které se jejím prostřednictvím vybraly, a kterých si nesmírně vážíme, použijeme na obnovu vybavení naší domácnosti. Za sebe a své dcery Vám mnohokrát děkuji.“

Manželům v důchodovém věku tornádo dům částečně poničilo, jejich dcera s rodinou přišla o dům zcela. Finanční pomoc od Nadačního fondu Marka Ztraceného napomohla k opravě poničeného domu, který se stal domovem i dceři s rodinou, která díky tornádu přišla téměř o vše. Jsme rádi, že jsme mohli společně s vámi přispět částkou 250.000,–Kč.

Společně jsme pomohli rodině, která v jedné ulici přišla během okamžiku hned o tři střechy nad hlavou. Rodiče a jejich dvě dospělé děti s rodinami. Jsme moc rádi, že jste se k nám přidali, a společně jsme pomohli částkou 300.000,–Kč na obnovu poškozených domů.

Kontaktní údaje

nadace@marekztraceny.cz
Simona Krajczy
tel.: 601 22 55 88

Nadační fond Marek Ztracený

IČ: 09076255
1. máje 330
340 04 Železná Ruda