Ne vše v životě se dá ovlivnit. Každého občas může na chvíli opustit štěstí a může se dostat do situace, ve které potřebuje pomoci. Tato nadace vznikla s úmyslem pomáhat lidem, kteří jsou v těžké životní situaci.

Nebojte se nám ozvat v případě, že budete „ztracení“. Neumíme zázraky, ale každý příběh si rádi poslechneme.

 

Rádi pomáháme prostřednictvím svých vlastních finančních zdrojů, ale když se k nám přidáte i Vy, tak dokážeme daleko víc. Společně dokážeme změnit nebo alespoň zmírnit daleko více osudů.

Transparentní účet nadace
5895241309/0800

Ouško pro Adámka

Nadační fond Marek Ztracený se rozhodl podpořit příběh malého Adámka, který se narodil s jednostrannou artrézií microtia, tzn., že se narodil s menším levým ouškem bez zvukovodu. Neslyší tedy na jedno ucho. Asi si umíte představit, jak složité by bylo dětství, školní léta, dospívání i život s takovou vadou. Adámek i jeho bráška, který mimochodem, když psal dopis Ježíškovi, tak nakreslil jako jediné přání velké ouško pro brácho, sní o tom, že bude moci prožít normální život a vnímat svět jako všichni ostatní. Ta možnost existuje. V Česku se operace nedělá, ale v Americe tuto operaci se skvělými výsledky provádějí. Samozřejmě podobný zákrok pojišťovny nehradí a je drahý. Jedná se o 2 600 000 Kč.
Nadační fond Marek Ztracený věnoval částku 225.000 Kč.
Zázraky se dějí!
Adámek je po úspěšné operaci ouška. Děkujeme všem, kdo pomohl společně s námi splnit tento sen!

Tornádo na Moravě 2021

Maminka samoživitelka se třemi dcerami bydlela ve vrchním patře domu, který byl tornádem zasažen. Přišly o veškeré vybavení, spotřebiče, ale i o oblečení a osobní věci. Mamince jsme i díky vám přispěli 120.000,–Kč na obnovu zázemí pro ni a její dcery.

„Děkuji moc této nadaci za pomoc, která nás vrací do života. Finanční prostředky, které se jejím prostřednictvím vybraly, a kterých si nesmírně vážíme, použijeme na obnovu vybavení naší domácnosti. Za sebe a své dcery Vám mnohokrát děkuji.“

Manželům v důchodovém věku tornádo dům částečně poničilo, jejich dcera s rodinou přišla o dům zcela. Finanční pomoc od Nadačního fondu Marka Ztraceného napomohla k opravě poničeného domu, který se stal domovem i dceři s rodinou, která díky tornádu přišla téměř o vše. Jsme rádi, že jsme mohli společně s vámi přispět částkou 250.000,–Kč.

Společně jsme pomohli rodině, která v jedné ulici přišla během okamžiku hned o tři střechy nad hlavou. Rodiče a jejich dvě dospělé děti s rodinami. Jsme moc rádi, že jste se k nám přidali, a společně jsme pomohli částkou 300.000,–Kč na obnovu poškozených domů.

Kontaktní údaje

nadace@marekztraceny.cz
Simona Krajczy
tel.: 601 22 55 88

Nadační fond Marek Ztracený

IČ: 09076255
1. máje 330
340 04 Železná Ruda